Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jmenuji se Petr

V současné době mi je 36 let. Vystudoval jsem bakalářský obor psychologie a magisterský obor politologie. Pracoval jsem jako administrativní pracovník, poté šéfredaktor spotřebitelského časopisu v neziskové organizaci. Nyní se zabývám správou nemovitostí a studuji katolickou teologii.

Zajímám se o odbornou a beletristickou literaturu v oblasti náboženství a psychoterapie. Mezi mé oblíbené autory patří A. Grun, D. Souza, G. Amorth., I. D. Yalom či M. S. Peck  (V odkazu zajímavá literatura se můžete podívat na některé knihy, které jsem přečetl a které čtenářům vřele doporučuji.) 

Jsem věřící člověk a křesťan (katolík). Při volbě své duchovní cesty jsem se zajímal i o jiné náboženské a duchovní směry, zejména buddhismus, Jungovo učení, esoterii, apod. Po letech studia a modliteb jsem však zjistil, že syntéza křesťanství s jinými proudy není možná, ba dokonce může být i v některých případech nebezpečná.

Mám rád hudbu. Mezi mé oblíbené zpěváky či kapely patří Richard Muller či Wohnout.  Rovněž jsem fanouškem filmu, např. Počátek, Čistá duše, 12 rozhněvaných mužů. Ze seriálů potom třeba Teorie velkého třesku.

Na Bílou sobotu dne 22. března 2008 jsem byl pokřtěn, biřmován a současně poprvé přijal Ježíše Krista v Eucharistii v kostele sv. Prokopa v Praze na Žižkově. Tím jsem úspěšně zakončil katechumenát, do kterého jsem vstoupil v červnu předešlého roku. Tento den se tak stal jedním z nejvýznamnějších dnů mého dosavadního života.

Velikonoce v roce 2009 jsem prožil v klášteře v Tuchoměřicích u Prahy, kde jsem poznal hlubokou Kristovu lásku, která uzdravuje nemocné a vrací je k životu plnému radosti po Jeho boku.

Pokud mě budete chtít kontaktovat, obracejte se na e-mail: individuace(at)centrum.cz
 

 

Původ jména Petr:

Původně toto jméno nosil jeden z dvanácti apoštolů Šimon. Když se s ním Ježíš poprvé setkal, řekl mu: "Ty jsi Petr, to je skála, a na té skále vystavím svou církev." Později z něj učinil mluvčího dvanácti apoštolů a svěřil mu důležité úkoly. Později po Ježíšovi smrti byl Petr představeným křesťanské obce a je považován za prvního římského biskupa a de facto papeže. V roce 64 nebo 67 byl za své skutky ukřižován na kříži.